TGM: "Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem". 


Od svého vzniku se nadační fond HF věnuje projektu Lingua Franca Stipendia na podporu jazykového vzdělávání studentek a studentů středních škol a snaží se formou soutěže kompenzovat nedostatečně nastavenou úroveň maturity z anglického jazyka (aktuálně B1 nebo B2) v České republice.

Projekt dlouhodobě motivuje mladé lidi z České republiky, aby po absolvování středoškolského vzdělávání měli jazykovou výbavu, která jim umožní případně pokračovat ve studiu v zahraniční a především obstát v silné konkurenci pracovního trhu v Česku, v EU nebo kdekoliv po světě.Lingua Franca Stipendium je poskytnuto ve výši 100 % poplatku za jazykovou zkoušku CAE vybraným zájemcůmJak postupovat v případě zájmu o stipendium?

Zájemce ze spolupracující střední školy se může zaregistrovat prostřednictvím přihlašovacího formuláře dostupného přes tlačítko níže. Nedílnou součástí přihlášky je předložení motivačního dopisu v rozsahu 1 strany A4 a formátu PDF.

Vyplněný formulář a motivační dopis je potřeba odeslat do 29. 02.2024.

Formát pojmenování přiloženého PDF souboru: jmeno.prijmeniMDLFS2224.pdf (vzor: petr.novakMDLFS2224.pdf) 


Jak probíhá výběr stipendistů?  

Lingua Franca Stipendium bude uděleno výběrovou komisí dvěma řádně registrovaným uchazečkám/uchazečům, kteří ve školním roce 2023/24 úspěšně absolvují jazykovou zkoušku CAE a budou mít nejlepší výsledek z přihlášených uchazečů. 

Vyplněný formulář a CAE certifikát s vyznačeným počtem dosažených bodů je potřeba dodat ve formátu PDF  skrze tlačítko níže do 31. 07.2024. 

Formát pojmenování přiloženého PDF souboru:  jmeno.prijmeniCLFS2224.pdf  (vzor: petr.novakCLFS2224.pdf)      


Pouze studenti středních škol, jež jsou uvedeny v tomto seznamu, se smějí přihlásit do projektu Lingua Franca Stipendium.    


Vyhodnocení a udělení Lingua Franca Stipendia

Lingua Franca Stipendium bude uděleno výběrovou komisi dvěma řádně registrovaným uchazečkám/uchazečům, kteří ve školním roce 2023/24 úspěšně absolvují jazykovou zkoušku CAE a budou mít nejlepší výsledek z přihlášených uchazečů.

Vyhodnocení  výsledků uchazečů o LFS a následná komunikace ze strany zástupců NFHF směrem k oceněným stipendistům probíhá v průběhu měsíce srpna navazujícího na aktuální ročník Lingua Franca Stipendia. 

Předání stipendia (zaslání na bankovní účet) a případné osobní setkání se zástupci NFHF probíhá v průběhu měsíce září navazujícího na aktuální ročník Lingua Franca Stipendia.


FAQ - Lingua Franca Stipendium


  • Komu přesně je určeno Lingua Franca Stipendium?

Podporujeme studentky a studenty všech typu středních škol v České republice, kteří jsou si vědomi, že jazykové znalosti jsou jedním z důležitých klíčů pro úspěch v životě. Oceňujeme jejich píli, soběstačnost a vzdělanost.

  • Může se přihlásit kdokoliv?

Může se přihlásit kterýkoliv středoškolák z kterékoliv vzdělávací instituce v České republice, jež oficiálně spolupracuje s Nadačním fondem HF na projektu Lingua Franca Stipendium.

  • Moje střední škola na projektu nespolupracuje, co dál?

Upozorněte/informujte vedení Vaší středoškolské vzdělávací instituce na nás a možnou případnou spolupráci na projektu Lingua Franca Stipendium s námi.

  • Letos to neklaplo: s přihlášením/aktuálně nejsem na úrovni CAE/informace o LFs ke mně přišla pozdě ….

Nic se neděje, budeme rádi, když se přihlásíte v dalším ročníku 2024/25, který plánujeme otevřít na podzim roku 2024.

  • Jsem zástupce vzdělávací instituce a mám zájem o spolupráce s NFHF na projektu Lingua Franca Stipendium.

Děkujeme za Váš zájem, pro domluvení spolupráce nás prosím kontaktujte na našem e-mailu.

info@linguafrancastipendium.cz